بسم الله الرّحمن الرّحیم
یک ، دو ، سه :: 123.scr.ir :: دریافت مطلب

:: بخش نرم افزار رایانه ::

مجموعه ی اوقات و زمان ۱

مجموعه ی اوقات و زمان ۱ حاوی انواع فایل ها و اسکریپت های مربوط به تاریخ هجری شمسی و قمری و محاسبه ی اوقات شرعی ، به زبان های JavaScript و PHP ، گردآوری شده.

توجه داشته باشید که برخی اوقات مثل طلوع و غروب خورشید به ارتفاع شهر نسبت به سطح دریا نیز بستگی دارند. لذا ممکن است چند دقیقه اختلاف وجود داشته باشد.

مجموعه ی اوقات و زمان 1 ، شامل:
  • تابع owghat جهت محاسبه ی اوقات شرعی طبق مختصات جغرافیایی شهرها به زبان php به همراه راهنمای فارسی و مثال کاربردی
  • دیتابیس فهرست بیش از 580 شهر ایران به همراه مختصات جغرافیایی آنها در فرمت های مختلف ، جهت استفاده در پروژه های برنامه نویسی ، به همراه مثال کاربردی
  • اسکریپ کامل و کاربردی محاسبه ی اوقات شرعی پیاده شده به زبان JavaScript با استفاده از فهرست شهرهای ایران
  • توابع تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی و هجری قمری و بالعکس ، به زبان پی اچ پی ، به همراه آموزش فارسی و مثال عملی
  • تابع entebah و پیاده سازی عملی آن جهت ایجاد و نمایش جدول انتباه اوقات شرعی کامل سالانه با php ، سریع و راحت
  • توابع جاوا اسکریپت تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی و هجری قمری و بالعکس و نمونه های عملی استفاده از آن ها
  • اسکریپت های مفید رایگان در رابطه با تاریخ و زمان از جمله: Calendar جهت تبدیل تاریخ های مختلف جهان به یکدیگر ، اسکریپت تقویم جدولی شمسی آمیب و jquery.ui.datepicker ، توابع مفید jdf.php مشهور و ...
  • مثال های عملی نمایش ساعت و تاریخ در صفحات وب ، میلادی ، شمسی ، قمری با JavaScript به صورت پویا با ثانیه های در حال تغییر
  • راهنمای jdf.php فارسی و تابع Date در JavaScript انگلیسی و اکثر توابع مجموعه ...
  • و تعدادی فایل و اسکریپت مختلف و کاربردی دیگر ...
کلمات کلیدی و مرتبط: توابع نرم افزار اسکریپت تابع محاسبه نمایش اوقات شرعی وقت اذان و طلوع غروب خورشید و نمایش تقویم تاریخ هجری شمسی جلالی و هجری قمری اسلامی و میلادی گرگوری پی اچ پی جاوا اسکریپت اچ تی ام ال JavaScript html php برای وبلاگ و وبسایت نمایش در صفحات وب ایستا و پویا ، استاتیک و داینامیک , owghat() , entebah() , آموزش تابع اوقات شرعی , free download owghat_zaman_1.zip , دریافت دانلود مجموعه ی اوقات و زمان 1 رایگان مجانی مفتی , دریافت فایل پی اچ پی php تاریخ هجری قمری و هجری شمسی و جاوا اسکریپت JavaScript کدهای ساعت و تاریخ شمسی و قمری برای وبلاگ , دانلود اسکریپت های مربوط به تاریخ و زمان شمسی و قمری و اوقات شرعی به زبان های php Javascript Html , چگونه اوقات شرعی و تاریخ قمری و شمسی را در صفحات وب نمایش دهیم؟ , محاسبه ی دقیق تر تاریخ قمری و اوقات شرعی نرم افزار تحت وب , http://123.scr.ir مرجع اسکریپت های رایگان دانلود دریافت سریع download shamsi jalali ghamari miadi function s for in php and java script , مرجع آموزش gregorian_to_ghamari + ghamari_to_gregorian + ghamari.js + shamsi.js + city.csv , دانلود مختصات جغرافیایی بیش از 580 شهر ستان کشور ایران دیتابیس اکثر روستاها مختصات طول و عرض جغرافیایی استان های ایران دریافت , چگونه از وقت اذان در وب مطّلع شویم آیا نرم افزار محاسبه ی اذان به افق وجود دارد؟ رابطه ی زمان اذان و اوقات شرعی با محل و مختصات جغرافیایی مکان شما و ما
...


محاسبه ی اوقات شرعی php


توجّه: اسکریپت های متوّع جاوااسکریپت و پی اچ پی در مجموعه ی اوقات و زمان موجود می باشد.
جهت دریافت مجوعه ی کامل ( PHP + JavaScript ) اوقات و زمان ۱ کلیک نمایید
تابع owghat یک نمونه اسکریپت های موجود در مجموعه است

انتباه و اوقات شرعی ، یکی از پر استفاده ترین اطّلاعات در کشور ما به شمار می رود که محاسبه ی آن نیاز به عملیات پیچیده ی ریاضی ، نسبت به مختصات جغرافیایی محل دارد. تاکنون نرم افزار های متنوّعی در این خصوص ارائه گردیده و امروز یک تابع به زبان پی اچ پی برای طرّاحان وبسایت قرار داده ایم که با وارد کردن تاریخ و مختصات جغرافیایی ، اوقات شرعی 5 گانه ی شیعه را محاسبه می نماید. تابع owghat دارای 7 پارامتر ورودی می باشد که 4 پارامتر ماه ، روز ، طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی ، اجباری بوده و 3 پارامتر نمایش ثانیه ، جلو کشیدن ساعت و شماره های فارسی ، اختیاری هستند. خروجی تابع owghat نیز یک آرایه می باشد که مقادیر به صورت جداگانه ، اوقات شرعی صبح ، طلوع ، ظهر ، غروب ، مغرب ، نیمه شب و ماه و روز و طول و عرض جغرافیایی و نمایش ثانیه و جلوکشیدن ساعت را به ما می دهد.

توجه داشته باشید که برخی اوقات مثل طلوع و غروب خورشید به ارتفاع شهر نسبت به سطح دریا نیز بستگی دارند. لذا ممکن است چند دقیقه اختلاف وجود داشته باشد.
آموزش تابع owghat

array owghat ( int $m , int $d , float $lg , float $lat [, int $seconds=1 [, int $dslst=0 [, int $farsi=1 ]]] )
owghat( $m , $d , $lg , $lat , $seconds , $dslst , $farsi );


پارامترهای تابع owghat
m$ : پارامتر اوّل ، شماره ی برج (ماه) از سال شمسی. از 1 تا 12، مثلاً 1 برای فروردین
d$ : پارامتر دوم ، شماره ی روز در برج (ماه) شمسی ، مثلاً 20 برای بیستم ، از 1 تا 29 یا 30 یا 31
lg$ : پارامتر سوم ، طول مختصات جغرافیایی ، مثلاً برای تهران برابر است با: 51.43
lat$ : پارامتر چهارم ، عرض مختصات جغرافیایی ، مثلاً برای تهران برابر است با: 35.67
seconds$ : پارامتر پنجم ، اختیاری بوده و مقدار پیشفرض آن 1 می باشد. امّا اگر مقدار آن را 0 وارد نمایید ، ثانیه ها نمایش داده نخواهند شد و دقیقه ها گرد می شوند. (توصیه می گردد.)
dslst$ : پارامتر ششم ، اختیاری بوده و مقدار پیشفرض آن 0 می باشد. اگر مقدار آن را 1 وارد کنید ، در 6 ماه اوّل سال ، ساعت ها 1 ساعت به جلو کشیده خواهند شد. (بستگی به روال معمول کشور دارد. مثلاً از سال ۱۴۰۲ ساعت جلو کشیده نشد؛ اما الآن را نمی‌دانم!)
farsi$ : پارامتر هفتم ، اختیاری بوده و مقدار پیشفرض آن 1 می باشد. اگر 0 وارد شود ، رقم ها به صورت کاراکترهای انگلیسی خارج می شوند ، نه فارسی. (کاراکترهای فارسی در صفحات utf-8 به درستی نمایش داده می شوند.)

//خروجی این تابع ، به صورت آرایه ی زیر است
array(
's'=>"اذان صبح",
't'=>"طلوع آفتاب",
'z'=>"اذان ظهر",
'g'=>"غروب آفتاب",
'm'=>"اذان مغرب",
'n'=>"نیمه شب شرعی",
'month'=>"ماه (برج)",
'day'=>"روز",
'longitude'=>"طول جغرافیایی",
'latitude'=>"عرض جغرافیایی",
'show_seconds'=>"نمایش ثانیه ها: 0یا1",
'daylight_saving_time'=>"جلو کشیدن ساعت: 0یا1",
'farsi_numbers'=>"اعداد فارسی: 0یا1",
);به عناون مثال برای نمایش وقت طلوع آفتاب سوم دیماه در تهران بدون ثانیه ، به وقت رسمی و با اعداد انگلیسی ، به صورت زیر

<?php
$ogt=owghat( 10 , 3 , 51.43 , 35.67 , 0 , 0 , 0);
echo $ogt['t'];
?>

البتّه پس از افزودن تابع owghat


توجه داشته باشید که برخی اوقات مثل طلوع و غروب خورشید به ارتفاع شهر نسبت به سطح دریا نیز بستگی دارند. لذا ممکن است چند دقیقه اختلاف وجود داشته باشد.

توجّه: اسکریپت های متوّع جاوااسکریپت و پی اچ پی در مجموعه ی اوقات و زمان موجود می باشد.
جهت دریافت مجوعه ی کامل ( PHP + JavaScript ) اوقات و زمان ۱ کلیک نمایید